نکات نگهداری از گیتار در فصل گرما

نکاتی که سازفروشی ها نمیخواهند ما بدونیم !

درود و آرزوی حالِ خوب برای همگی

امروز با دیــــِزآن در خدمتتون هستیم با مقاله ای شدیدا کاربردی که بعد از خواندن آن ما تمام نکات ضروری نگهداری از گیتار را خصوصا در فصول گرم یاد میگیریم .

این نکات جایی گفته نشده و جزوی از مواردیست که خیلی ها دوست ندارند ما نسبت بهش آگاه باشیم .

از مهمترین نکات میتوان اشاره کرد به :

  1. در مجاورت مستقیم باد کولر به هیچ عنوان قرار نگیرد و جایی که برای استراحت ساز در نظر گرفته شده باید به دور ا ز باد کولر باشد .
  2. هیچ وقت سازتون رو در فصل های گرما توی ماشین قرار ندید و برید . اون گرما به شدت به سازتون آسیب میزنه ! این موارد رو جدی بگیرید چون پشت هر کدوم تجربه هایی گرون نهفته.
  3. حتما توی خونه ای که از کولر یا پکیج استفاده میکنن باید توی کیف گیتار از ژل سیلیکا یا رطوبت گیرهای داخل جعبه کفش استفاده کرد تا رطوبت محیط رو کنترل کنن برای ساز تا حدودی
  4. ما میدونیم که چقدر کنار ساحل گیتار زدن میچسبه اما به هیچ وجه ساز رو به شهر های شمالی نبرید چون بعد از برگشت فاتحه ی اون ساز خونده شده
  5. بعد از تمرین حتما کوکِ ساز رو شل کنید تا سیم ها و فینگربرد فشاری روشون نباشه اون ساعاتی که تمرین نمیکنید ( نکته : برای مجدد کوک کردنِ سازتون نیاز به چند بار متمادی کوک کردن دارید تا به ثبات برسید ، اما می ارزه به اینه دسته تاب برداره … )
  6. حتما بعد از تمرین گیتار رو توی کیفش قرار بدید و بصورت خوابیده روی زمین ، جایی به دور از مجاورت بادِ کولر قرار بگیره
  7. توی فصول گرم حتما به بهداشت سیم ها و فینگربردتون توجه خاص تری کنید چون کثیفی و پوست های مرده ی زیادی روی ساز جمع میشه ( آموزش این مهارت ، توی مقالات دیــــِزآن قابل مشاهده هست )
ژانویه 30, 2021

دیــــــــِزآن | DiezOn

برترین پلتفرم فراگیری حرفه ای موسیقی

 

تهران، پاسداران، خیابان گیلانی
02144556677
09916531055
info@DiezOn.ir

دوره های آموزشی

  • هیچ دسته‌ای پیدا نشد

کیف پول من

برای دیدن کیف پول خود وارد شوید

در خبرنامه ما عضو شوید

تمامی حقوق مادی و معنوی این پلتفرم متعلق به دیــــِزآن می باشد.